ایمپلنت دندان در یک روز

 

شاید فکر کنید که ایمپلنت در یک روز فقط یک شعار برای تبلیغات باشد و چنین چیزی در واقعیت وجود نداشته باشد اما اشتباه می‌کنید. در این مقاله اطلاعاتی را دراین‌باره در اختیار شما خواهیم گذاشت.

 

 

چه مدت طول می کشد تا ایمپلنت در استخوان فک جوش بخورد؟

 

هنگامی که پایه در استخوان فک قرار می‌گیرد باید یک مدت زمان مشخصی از آن بگذرد تا محکم شود و سپس روی آن پروتز قرار داد تا بتوان موقع غذا خوردن به آن نیرو وارد کرد، درست مثل دندان‌های طبیعی. معمولاً چیزی حدود یک سال طول می‌کشد که بتوان با ایمپلنت مانند دندان‌های طبیعی رفتار کرد و هر غذایی را خورد، اما بعد از گذشت 3 تا 6 ماه بعد از گذاشتن ایمپلنت در استخوان فک، در صورتی که تا یک سال از خوردن غذاهای سفت جلوگیری شود می‌توان پروتز را تحویل بیمار داد.

 پس برای نیرو وارد کردن به ایمپلنت حداقل 3 ماه زمان لازم است تا ایمپلنت دندان در استخوان محکم شود. پس ایمپلنت در یک روز چیست؟ چه موقع می‌توان پروتز را در همان روز جراحی روی ایمپلنت قرار داد؟ آیا کیفیت آن با ایمپلنتی که طی چند ماه انجام می‌شود یکی است؟ جواب این سؤال بله است. در شرایطی این کار امکان پذیر است اما باید به درستی بیمار را انتخاب کرد تا کیفیت آن برابر باکیفیت ایمپلنت‌های چند ماهه باشد.

 

 

 

شرایط ایمپلنت یک روزه چیست؟

 

1- بیماری که برای ایمپلنت یک روزه انتخاب می‌شود نباید بیماری‌هایی که احتمال شکستن ایمپلنت را بالا می‌برند داشته باشد مثل بیماری دیابت. این بیمار باید دارای سلامت جسمانی باشد.

 

2- برای اینکه ایمپلنت در یک روز شکست نخورد و خوب جواب دهد، شرایطی که استخوان فک دارد بسیار مهم است. مثلاً استخوان فک نباید به جراحی‌هایی مثل افزایش قطر نیازی داشته باشد بلکه خودش باید از ابعاد مناسبی برخوردار باشد.

 

3- کسانی که در گذشته سابقه بیماری لثه را داشته یا لثه ملتهب دارند برای این کار مناسب نیستند. بیماری که برای ایمپلنت یک روزه انتخاب می‌شود باید از سلامت لثه و استخوان برخوردار باشد و یک سری از عادات مثل سیگار کشیدن را نداشته باشد، چون احتمال شکست ایمپلنت بالا می‌رود.

 

4- بهتر است کسانی که جویدن محکم تری نسبت به بقیه دارند یا مثلاً در خواب به هر دلیلی دندان‌های خود را روی هم می‌فشارند ایمپلنت یک روزه انجام ندهند و اجازه دهند ایمپلنت داخل استخوان محکم شود.

 

5- برای ایمپلنت نواحی عقب دهان بهتر است از ایمپلنت یک روزه استفاده نشود چون معمولاً نیروی زیادی روی این نواحی وارد می‌شود.

 

6- زمانی که دندانی که از بین رفته در منطقه ی لبخند است و باعث از دست رفتن زیبایی شده، ایمپلنت یک روزه در اولویت قرار می‌گیرد. به این دلیل که دندان‌های منطقه لبخند در جویدن دخالت زیادی ندارند بنابراین نیروی زیادی به آن‌ها وارد نمی‌شود.

 

انجام ایمپلنت در یک روز

 

برای ایمپلنت یک روزه استفاده از تکنیک دیجیتال به خاطر ارزیابی دقیق تر استخوان بهتر است و باعث می‌شود دقت کار بالا برود و نتیجه ی کار بهتر باشد. به این دلیل که قرار است از روند اصلی کار فاصله بگیریم باید با دقت بیشتری کار ایمپلنت را انجام دهیم و تکنیک دیجیتال برای داشتن این دقت کمک زیادی خواهد کرد. معمولاً در ایمپلنت یک روزه پروتز موقت روی ایمپلنت قرار می‌گیرد چون بعد از چند ماه به خاطر جراحی های انجام شده شکل لثه و استخوان تغییر می‌کند و در آن زمان است که پروتز نهایی به بیمار تحویل داده می‌شود. مزیت ایمپلنت در یک روز این است که تا زمانی که پروتز نهایی تحویل داده نشده، دهان بیمار خالی نمی‌ماند و می‌تواند لبخند زیبای خود را نگه دارد.

 

برای راه های تماس با کلینیک لطفا کلیک کنید.

دسته ها: حتما بدانید..

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.