ایمپلنت فوری برای چه کسانی مناسب است؟

 

اقدامات قبل از ایمپلنت فوری چیست؟

منظور از ایمپلنت فوری این است که ماشت ایمپلنت دندان در یک روز انجام می‌شود احتیاجی به ماه ها انتظار نیست. در این روش پزشکان مربوطه تاج ایمپلنت را بعد از کاشت پایه ی ایمپلنت جایگذاری می‌کنند. ( تاج همان قسمت سفید رنگ و قابل دیدن است یعنی همان دندان)

پزشکان متخصص قبل از شروع به کاشت ایمپلنت دندان در صورت بروز هر نوع نشانه‌ای از ژینژیویت یا پریودنتیت ، آن را به‌طور کامل درمان می‌کنند بعد کار را شروع می‌کنند. در برخی موارد آنتی بیوتیک نیز تجویز می‌کنند.

در برخی از موارد فرد بیمار به قدر کافی استخوان فکش برای ایمپلنت استحکام ندارد. در این صورت برای فرد پیوند استخوان انجام می‌شود. فرایند پیوند استخوان اصلاً خطر ندارد و به این صورت است که از استخوان های مصنوعی  در مکانی که قرار است کاشت ایمپلنت انجام شود، استفاده می‌شود و پیوند زده می‌شود.

در برخی از موارد نیز فرد نیاز به پیوند لثه دارد. این مورد برای فردی است که وضعیت لثه‌اش برای کاشت ایمپلنت که بسیار در موقعیت آن مؤثر است، مناسب نیست. لثه بایستی به گونه ای باشد که همه ی اطراف ایمپلنت را بپوشاند و تاج آن را نیز در بربگیرد تا ظاهر طبیعی‌ای به وجود بیاورد.

بعد از اینکه دندا‌نپزشک معالج استحکام استخوان های دهان را چک کرد و مشکلی نبود می‌تواند عمل کاشت ایمپلنت را شروع کند.

 

میزان موفقیت ایمپلنت فوری چقدر است؟

 

میزان موقعیت کاشت ایمپلنت فوری بسیار زیاد است. فک پایین میزان موقعیت بالاتری نسبت به فک بالا دارند زیرا که تراکم استخوان در فک پایین بهتر است. جایگذاری بدون حرکت برای ایمپلنت مشکل است.

بعد از انجام عمل کاشت ایمپلنت فوری از بیمار تقاضا می‌شود حتماً تا 24 ساعت استراحت کند و اگر با مواردی مثل خونریزی غیر عادی، احساس درد بیش از حد و ... روبه رو شد حتماً به پزشک معالج خود مراجعه کند.

درسته که ایمپلنت ها خراب و یا سوراخ نمی‌شوند ولی بایستی دقیقاً مشابه با دندان های طبیعی از آن‌ها مراقبت کنید و بهداشت دهان و دندان را حفظ کنید و مرتب مسواک بزنید. به این کار سلامت لثه ها دندان های اطراف ایمپلنت نیز حفظ می‌شود.

 

 

برای ایمپلنت فوری پیش چه کسی برویم؟

برای انجام ایمپلنت فوری علاوه برداشتن شرایط خاص که در بالا آن‌ها را توضیح دادیم، وجود یک دندانپزشک ماهر نیز احتیاج است. توجه داشته باشید که دندانپزشکی که قرار است کاشت ایمپلنت دندان فوری انجام دهد بایستی دوره آموزشی کامل ایمپلنت را در دانشگاه گذرانده باشد و در این زمینه متخصص باشد.

همه ی افراد معمولاً به دنبال درمان های سریع و موفق هستند ولی باید توجه داشته باشند که دندانپزشک متخصصی در این زمینه پیدا کنند و در انتخاب دکتر عجله نکنند. افرادی که معمولاً تخصص ایمپلنت دارند با عنوان ایمپلنتولوژیست شناخته می‌شوند.

احتمال موقعیت ایمپلنت فوری با وجود یک متخصص و مراقبت های بعد از آن بسیار بالا می‌شود.

 

چه زمانی بعد از کشیدن دندان می‌توانیم ایمپلنت فوری انجام دهیم؟

حفره دندان معمولاً 6 هفته تا 3 ماه بعد از کشیدن دندان نیاز به بهبودی دارد و تا آن زمان نباید کاشت ایمپلنت انجام شود. چنانچه این حفره ها عمیق باشد یا لثه عفونت کرده باشد و ایجاد کیست شده باشد این زمان بیشتر نیز می‌شود.

زمان کاشت ایمپلنت بعد از کشیدن دندان برای هر فرد متفاوت است، امکان نصب ایمپلنت بلافاصله بعد از کشیدن وجود دارد اما بایستی شرایط استخوان و لثه بسیار مساعد باشد. یعنی لثه و استخوان محل کاشت ایمپلنت شرایط خوبی داشته باشند و نیازی به بهبودی نداشته باشند.

در این روش معمولا پس از کشیدن دندان، یک قطعه محافظ که ایمنی قرارگیری ایمپلنت را بیشتر می‌کند، قرار می‌دهند.

 

دسته ها: حتما بدانید..

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.