تفاوت ایمپلنت فوری دندان با ایمپلنت دو مرحله‌ای

کاشت ایمپلنت دندان اضافه بر اینکه زیبایی را بیشتر می‌کند، باعث می‌شود کارکرد دندان از دست رفته بازگردد. ایمپلنت دندان به‌سلامت دندان‌های اطراف دندان از دست رفته را از بین نمی‌برد بلکه به آن بهبود می‌بخشد.

همان طور که ممکن است برخی از شما بدانید روند کاشت ایمپلنت دندان طولانی است، اما در عصر امروز به دلیل گسترش تکنولوژی درزمینهٔ عکس‌برداری های 3 بعدی می‌توان کاشت ایمپلنت دندان را در یک جلسه انجام داد. با گسترش علم پزشکی  دیگر برای کاشت ایمپلنت دندان نیاز به ماه ها انتظار و جراحی های زیاد نیست.

روش کاشت ایمپلنت به این صورت است که در جای دندان کشیده شده یا از دست رفته، یک ریشه مانند ریشه‌ی طبیعی انسان از جنس تیتانیوم قرار می‌گیرد و بر روی آن تاج چینی قرار می‌گیرد تا دقیقاً مشابه با ریشه ی دندان عملکرد طبیعی داشته باشد.

در شیوه های قدیمی بعد از گذشت مرحله ی جا دادن پایه ایمپلنت به عنوان ریشه بایستی زمانی را به لثه و استخوان فک می‌دادیم تا خود را با شرایط جدید سازگاری دهند. در این زمان لثه دوباره ترمیم می‌شد به همین دلیل برای گذاشتن دندان مصنوعی یا بریچ بایستی دوباره لثه را برش داد و دندان مصنوعی را در مکان مناسب خود قرار داد.

ولی در روش جدید کاشت ایمپلنت دندان در یک جلسه انجام می‌شود. بعد از گذشت مرحله ی جا دادن پایه ایمپلنت به عنوان ریشه یکه تاج موقت قرار می‌گیرید تا زیبایی فرد تا زمانی که قرار است دندان دائم را جایگذاری کند، حفظ شود و فرد به راحتی وارد اجتماع شود و اعتماد به نفس خود را از دست ندهد.

 

مزایای ایمپلنت فوری چیست؟

  1. در روش ایمپلنت فوری پزشک معالج از دارو های ملایم مثل ایبوپروفن (Ibuprofen) برای بی حسی استفاده می‌کند.
  2. ایمپلنت فوری بر خلاف روش های قدیمی کاشت ایمپلنت از درد زیاد و التهاب برخوردار نیست و بیمار کمتر اذیت می‌شود.
  3. ایمپلنت فوری باعث می‌شود فرد زودتر به زندگی معمولی خود بازگردد.
  4. یکی دیگر از ویژگی های آن این است که زیبایی ظاهری را زودتر به فرد بازمی‌گرداند . همین ویژگی باعث شده فرد اعتماد از دست رفته خود را دوباره برگرداند و در اجتماع خجالت زده نشود و به راحتی در مهمانی ها و مکان های عمومی حضور پیدا کند.

به خاطر وجود این ویژگی ها ایمپلنت فوری بیشتر استقبال می‌شود و مرم بیشتر آن را ترجیح می دهند.

 

 

ایمپلنت فوری مناسب چه کسانی است؟

  • افرادی که دارای استخوان کافی طبیعی در ماکان نصب ایمپلنت دارند.
  • اشخاصی که دارای سلامت کامل دهان و دندان هستند.

برای شخصی که از دو ویژگی بالا برخوردار است پزشک معالج در یک جلسه ایمپلنت را نصب می‌کند. علاوه بر این ویژگی ها ایمپلنت نیز باید به‌قدری محکم باشد که فرد با جویدن غذا های سفت از بین نرود.

معمولاً بیشتر افراد مشتاق کاشت ایمپلنت در یک جلسه هستند زیرا هم از طولانی شدن این فرایند خسته می‌شوند و هم ترس از دندانپزشکی دارند. کسانی که ناگزیر مجبور به کاشت ایمپلنت به روش قدیمی هستند، از پوکی استخوان برخوردارند و یا به استخوان های آن افراد آسیب هایی وارد شده و یا سلامت دهان و دندان را به طور کامل ندارند.

در صورتی که مدت زیادی از کشیدن یا از بین رفتن دندان گذشته است و لثه و استخوان تغییراتت لازم را انجام داده‌اند، ایمپلنت فوری با موفقیت بیشتری نسب به  زمانی که بلافاصله بعد از کشیدن دندان ایمپلنت انجام شود، روبه رو خواهد بود. برای کاشت ایمپلنت بلافاصله بعد از کشیدن دندان بایستی شرایط استخوان دهان را برسی کرد.

پس از نصب ایمپلنت به صورت فوری یا قدیم بایستی مدتی بگذرد تا لثه و استخوان به ایمپلنت متصل شوند تا فرد بتواند غذاهای سفت بخورد.

 

می توانید با مراجعه به سایت دکتر بزرگ مطالب بیشتری را درباره ی امپیلنت دندان بخوانید.

 

منبع: ایمپلنت دندان

 

دسته ها: حتما بدانید..

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.