All on four چیست؟

این تکنیک روشی است که بوسیله قرار دادن ۴ ایمپلنت در هر فک بی دندان می توان کل پروتز یک فک را بر روی این ۴ ایمپلنت سوار کرد.حسن این روش هزینه پایین تر ان است.
علاوه بر این در صورت استحکام اولیه مناسب ایمپلنتها در فک می توان در ظرف مدت چند روز پروتز موقت ثابتی را هم به فرد تحویل داد و یا اینکه در همان روز جراحی پروتز متحرک قدیمی فرد را روی این ۴ ایمپلنت پیچ و ثابت کرد.

روش  all on 4 یا al 4 جدید ترین روش برای کاشت ایمپلنت تمام فک است و برای افرادی که  در اثر تصادف  یا بیماری و یا به هر دلیل دیگری دندان های خود را از دست داده اند روش بسیار مناسبی است.این روش جدید جایگزینی برای همه دندان های از دست رفته است که برای هر قوس دندان از ۴ ایمپلنت در هر فک استفاده می شود و نتیجه این روش دائمی است.در این روش ایمپلنت بیشترین ثبات را در استخوان پیدا می کند به دلیل اینکه ایمپلنت با زوایای دقیقی کاشته می شود.در روش all on four با استفاده از حداقل ایمپلنت در یک قوس دندان در مدت چند ساعت همه دندان های یک فک بالا و فک پایین  جایگزین می شود و نتیجه در همان روز مشخص می شود.دندان های مصنوعی  قدیمی که برای جایگزین همه دندان های از دست رفته مورد استفاده قرار می گیرد روی بافت نرم قرار می گیرد و متحرک و قابل تعویض است اما روش  all on four به صورت دائمی است  و تنها  یک متخصص دندان یا به عبارتی یک متخصص پروتز دندان می تواند آن را بردارد زیرا توسط  پیچ هایی به دقت به ایمپلنت متصل  شده اند.

روش all on four  یک روش بسیار عالی برای کسانی است که دندان های خود را به خاطر بیماری لثه و یا پوسیدگی دندان  و یا تصادف از دست داده اند .اگر دندان های خود را از دست داده اید و اعتماد به نفس کافی برای لبخند زدن ندارید نگران نباشید با روش درمانی جدید all on four می توانید لبخند زیبای خود را برگردانید.

مزایای روش ایمپلنت all on four:

-نتیجه گیری فوری:

همه مراحل کاشت ایمپلنت برای تمام فک که شامل مراحل کشیدن دندان های آسیب دیده و کاشت ایمپلنت ها و قرار دادن یک ست کامل موقتی است در یک روز انجام می شود و تنها جلسات تنظیم و معاینه در جلسات دیگر انجام می شود.

-ظاهر طبیعی:

این ایمپلنت ها از هر جنسی باشند به صورت یکپارچه در دهان ترکیب می شوند و این ایمپلنت ها  ساختار استخوانی فک را حفظ  می کند و صورت را کامل تر و پر تر نشان می دهد و موجب می شود ظاهر صورت جوان تر و زیبا تر به نظر برسد

-عملکرد طبیعی:

دندان های مصنوعی قدیمی که برای جایگزین دندان ها مورد استفاده قرار می گیرند با مکش در محل خود قرار داده می شوند.اما ایمپلنت دندانی  all on four  پس از طی فرآیند بهبودی دقیقا مانند دندان های طبیعی عمل می کند و می توانید با آن ها مانند دندان های طبیعی هر چیزی را بخورید و بیاشامید.

-نتایج دائمی:

پس از کاشت ایمپلنت دندان  all on four باید مانند دندان های طبیعی از آن ها مراقبت کرد و با توجه و مراقبت تا آخر عمر دوام خواهند  داشت و نتیجه کاشت ایمپلنت مادام العمر خواهد بود.

-مقرون به صرفه بودن:

در این روش به دلیل اینکه تعداد ایمپلنت های مورد استفاده در آن کم است و همچنین به دلیل اینکه در این روش نیاز به پیوند استخوانی نیست  بسیار مقرون به صرفه است.

این روش برای افرادی که به دنبال یک روش دائمی برای جایگزین دندان های از دست رفته هستند روش بسیار مناسبی است .و همچنین این روش برای افرادی که  به دلیل بیماری و یا دیگر مشکلات بافت نرم دارند و نمی توانند از دندان مصنوعی استفاده کنند روش بسیار مناسبی است و همچنین برای افرادی که به دلیل تحلیل رفتن استخوان فک نمی توانند از ایمپلنت عمودی استفاده کنند نیز روش مناسبی است.و به دلیل عملکرد طبیعی آن برای افرادی که به دنبال لبخندی زیبا و داشتن دندان های مشابه دندان های طبیعی هستند روش بسیار مناسبی است.

برچسب ها: All on four چیست
دسته ها: حتما بدانید..

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.